0 4 min 2 lata

Filtr powietrza to część samochodu dostarczająca czyste powietrze do silnika. Kiedy powietrze z zewnątrz przepływa przez filtr, aby dostać się do silnika, zostaje on wypełniony kurzem i zanieczyszczeniami, co powoduje jego zatykanie. Kiedy filtr powietrza zostaje zatkany, do silnika dostaje się mniej powietrza, co może powodować problemy z wydajnością. Dlatego ważne jest, aby wymiana filtra powietrza została wykonana na czas. Jeśli nie wymienisz filtra powietrza na czas, spowoduje to wiele problemów i uszkodzeń, takich jak zmniejszenie przebiegu, problemy ze świecami zapłonowymi, problemy z uruchamianiem samochodu oraz zmniejszenie mocy przyspieszenia. Nowy filtr powietrza jest przeważnie biały lub prawie biały. Konieczna jest terminowa wymiana filtra powietrza. Unikaj uszkodzeń i kosztów takich jak naprawa pomp wtryskowych – oszczędzisz czas i pieniądze. Aby dowiedzieć się, kiedy go wymienić skonsultuj się z profesjonalnym mechanikiem w pobliżu.

Filtr oleju

Filtr oleju jest niezbędnym elementem samochodu. Dzięki olejowi silnik się nie przegrzewa. Olej zapewnia najlepszą wydajność, a filtr dba o to, aby olej był w doskonałym stanie. Filtr w pewien sposób uszlachetnia olej, zapobiega jego zanieczyszczeniu i uszkodzeniu silnika samochodu. Częstotliwość wymiany filtra oleju jest podana w instrukcji obsługi zgodnie z wymaganiami samochodu.

Filtr paliwa

Filtr paliwa spełnia funkcję filtrowania paliwa docierającego ze zbiornika do silnika. Zapobiega osadzaniu się brudu, kurzu, rdzy i innych zanieczyszczeń na dnie zbiornika paliwa. Z biegiem czasu, gdy samochód się starzeje, może dojść do gromadzenia się osadów. Może to spowodować zatkanie filtra i może wymagać częstej wymiany. Zatkany filtr paliwa może powodować wiele poważnych problemów i wpływać na części, takie jak pompa paliwa oraz silnik. Dlatego konieczna jest terminowa wymiana filtra paliwa.

Są to różne typy filtrów, które pełnią ważne funkcje w samochodzie i wymagają regularnej konserwacji i wymiany.