mechanikowi
0 3 min 1 rok

Zabranie samochodu do warsztatu samochodowego może być stresującym doświadczeniem. Wszyscy słyszeli przerażające historie o złym wykonaniu i niewiarygodnej cenach. Dlatego przygotowaliśmy listę pytań, które powinieneś zadać każdemu mechanikowi, zanim oddasz mu swój pojazd.

Pytania, które powinieneś zadać swojemu mechanikowi

Jakie są Twoje poświadczenia?

Wysokiej jakości warsztat samochodowy musi mieć odpowiednie referencje i certyfikaty. To najlepszy sposób, aby wiedzieć, że ludzie pracujący przy Twoim samochodzie mają wiedzę i doświadczenie. Wszyscy mechanicy powinni być w pełni wykwalifikowani, aby być na bieżąco z najnowszą technologią i procedurami.

Jaka jest gwarancja?

Jeśli nie oferują gwarancji, to prawdopodobnie znak, że powinieneś udać się gdzie indziej. Jeśli tak, zapytaj, co obejmuje i jak długo trwa.

Czy lakier będzie dopasowany?

Celem naprawy wgniecenia lub zadrapania jest sprawienie, by wyglądało to tak, jakby nic się nie stało. Częścią tego procesu jest dopasowanie lakieru do Twojego istniejącego koloru, ale niektórzy mechanicy nadal próbują dopasować go na oko.

Czy macie samochody zastępcze?

Zanim zostawisz swój pojazd w warsztacie samochodowym, zapytaj, czy oferuje on samochody do wynajęcia lub zastępcze. To sprawi, że cały proces będzie dla Ciebie wygodniejszy i mniej stresujący. To jak spodnie robocze podczas walki przy ciężkiej pracy.

Co inni ludzie sądzą o tym warsztacie?

Rozejrzyj się w Internecie lub zapytaj, co ludzie o nich mówią. Teraz, gdy masz już wszystkie potrzebne odpowiedzi, możesz dokonać wyboru.