0 5 min 1 rok

Paliwo pełni bardzo ważną funkcję wspomagającą pracę naszego samochodu i jest integralną częścią silnika. Oto wyjaśnienie znaczenia i powodów, dla których pompa paliwa jest tak ważna i tak droga.

Pompa paliwowa generuje stały przepływ paliwa, które dociera do silnika. Niewykorzystane paliwo wraca z powrotem do zbiornika. Pompa paliwowa zmniejsza ryzyko zbytniego rozgrzania się paliwa, upewniając się, że nie znajduje się w pobliżu gorącego silnika przez długi czas. Pompa paliwa może być umieszczona w zbiorniku lub na zewnątrz. Nowoczesne elektryczne pompy paliwowe znajdują się wewnątrz zbiornika paliwa, co jest lepsze, ponieważ znacznie zmniejsza ryzyko pożaru. Elementy elektryczne, takie jak pompa paliwa, mogą łatwo zapalić się, ponieważ mogą iskrzyć, dlatego pompa paliwa znajduje się w zbiorniku paliwa. Jest ona zanurzona w paliwie, które, może ją schłodzić i zapewnić, że się nie przegrzeje. Aby zapewnić dłuższą żywotność elektrycznej pompy paliwa, ważne jest, aby utrzymać w pojeździe odpowiednią ilość zbiornika paliwa.

Pompa paliwowa ma dwa główne cele, którymi jest generowanie ciśnienia i objętości. Ciśnienie, które pompa paliwa wytwarza i dostarcza z pompy wraz z objętością paliwa musi być wystarczające, aby zapewnić osiągi i emisję samochodu. Pompa wytwarza ciśnienie i pobiera paliwo ze zbiornika, które następnie przechodzi przez przewody paliwowe i filtr paliwa i jest dostarczane do wtryskiwaczy paliwa przy silniku. Następnie paliwo trafia do komory spalania cylindra i zostaje zapalone.

Pompa paliwowa jest bardzo droga, ponieważ jest naprawdę ważną częścią układu paliwowego, która spełnia główne funkcje i jest trudna do usunięcia i wymiany. Ponadto jest to typ części, która może ulec uszkodzeniu z różnych powodów, takich jak kawałki metalu w paliwie, woda w przewodach paliwowych i paliwo złej jakości. Niestety, w przypadku samochodu, nie udamy się na skup apple, aby zostawić starszy model, a później dopłacić i wymienić go na nowy. Koszt naprawy pompy paliwa różni się w zależności od rodzaju poniesionych uszkodzeń, obsługiwanego silnika i samochodu. Również koszty robocizny przy takich naprawach są naprawdę wysokie, ponieważ są to skomplikowane naprawy samochodowe dla mechaników.