0 4 min 1 rok

W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI SPRAWDŹ KSIĄŻECZKĘ SERWISOWĄ

Książeczka serwisowa Dzięki książeczce serwisowej, dowiesz się czy pojazd był regularnie serwisowany, czy nie. Informuje ona o przebiegu i częstotliwości wymiany oleju. Po zapoznaniu się z zapisami wymiany oleju łatwiej będzie Ci poznać stan silnika. Gdyby wymiana oleju nie odbyła się na czas, oznacza to, że silnik byłby zużyty. Kolejną rzeczą, w której taka książeczka zecydowanie pomoże, jest pasek rozrządu. Jeśli wymieniono pasek rozrządu, to dobrze dla auta. Jeśli nie, kosztuje to sporo pieniędzy.

KONTROLA WIZUALNA 

Przed zakupem używanego samochodu sprawdź samochód od wewnątrz pod kątem wszystkich niezbędnych rzeczy. Obejmuje to sprawdzenie samochodu pod kątem wycieków, korozji, zapachu spalonego oleju, poziomu oleju silnikowego, poziomu płynu chłodzącego itp. Pomoże ci to zrozumieć, w jaki sposób poprzedni właściciel konserwował samochód i uzyskać większość informacji o prawdziwym stanie samochodu. Jeśli znajdziesz którykolwiek z tych znaków, prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem kupowanie tego samochodu.

SPRAWDŹ WSZYSTKIE KONTROLKI

Kiedy uruchamiasz samochód na jazdę próbną lub po prostu w celu sprawdzenia, upewnij się, że wszystkie lampki ostrzegawcze zgasły po uruchomieniu samochodu. Jeśli kontrolka check engine jest zapalona, ​​oznacza to, że z samochodem jest coś nie tak. Jest to związane z silnikiem. Może to być poważny problem, który może kosztować cię dużo pieniędzy. A serwis samochodowy, jest wtedy o wiele droższy niż serwis laptopów.

KTO MOŻE CI POMÓC?

Jeśli nie masz dużej wiedzy na temat samochodu i chcesz uzyskać profesjonalną opinię, poszukaj lokalnego mechanika lub mobilnego mechanika w pobliżu, aby przeprowadził przegląd używanego samochodu. Kontrola używanego samochodu jest naprawdę ważna, ponieważ wydajesz ciężko zarobione pieniądze, mając nadzieję, że samochód będzie służył przez kilka lat bez powodowania poważnych problemów, które mogą kosztować dużo pieniędzy. Najlepiej przed zakupem zasięgnąć profesjonalnej opinii o samochodzie.